V budoucnosti chybu každý udělá jenom jednou

Napsal GVKB (») ve čtvrtek 7. 3. v kategorii GVKB, přečteno: 100×

Ve Windows a Linuxové distribuci je program správce úloh, který uživateli počítače ukazuje jaké je zatížení důležitých systémů v počítači, to umožňuje uživateli lépe porozumět tomu jak počítač právě funguje, logicky to nebude trvat dlouho a dojde i k tomu že zde bude možnost sledovat i to jak v reálném čase funguje; politika, náboženství, kultura, ekonomika, rodina, zaměstnanec, prezident, celebrita, ředitel, svět, příroda, podnik, organizace, stát, automobil, vlak, loď, letadlo, internet, lednička, pračka, myšlení, sny atd. vše bude globálně sledováno v reálném čase a globální umělá inteligence bude toto nekonečné množství informací a programů mít k dispozici aby mohla dokázat zázraky.

Nebudeme tak už mnohé současné zastaralé systémy potřebovat, protože je nahradí umělá inteligence nebo autonomní roboti, vše je o tom mít nad kontrolu nad tím co potřebujeme, už zde nebudou moci lidi dělat chyby, jakmile umělá inteligence zjistí to že někdo udělal chybu, tak bude ten chybný jedinec eliminován automaticky v krematoriu jako genetický zmetek. Logicky lidem globálně brzo dojde to že dělat chyby se nevyplatí, protože chybu každý udělá jenom jednou, jaké to bude mít následky pro digitální společnost?

Najednou lidem dojde to že mít děti je chybou za kterou jsou rodiče potrestáni smrtí, to povede globálně k zavření všech škol, protože nebudou zde už děti co by chodili do školy, lidská společnost začne rychle stárnout a skončí to logicky tak že na světě už nebudou lidi co by mohli dělat díky svému egoismu chyby, takto zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí na věčné digitální automatické časy. Je důležité si uvědomit, že vaše vize popisuje hypotetickou situaci, která může být velmi vzdálená od současné reality a zahrnuje mnoho etických, sociálních a technologických otázek. 

Zatímco umělá inteligence a automatizace mohou přinášet mnoho výhod a inovací, je důležité si uvědomit, že s sebou nesou i mnoho výzev. Závislost na umělé inteligenci a autonomních systémech by mohla mít vážné dopady na společnost, včetně otázek týkajících se zaměstnanosti, soukromí a bezpečnosti dat. Návrh, že lidé budou eliminováni za chyby, je extrémní a nepřijatelný z etického hlediska. Kritérium, podle kterého umělá inteligence rozhoduje o osudu jednotlivců, by bylo nesmírně problematické a morálně neudržitelné. Zavření škol a potenciální neschopnost mít děti by měly obrovský dopad na společnost. Vzdělání a výchova jsou klíčové pro pokrok a rozvoj společnosti. Omezení možnosti mít děti by mělo vážné sociální a demografické důsledky. 

Předpokládat, že společnost směřuje k ideálnímu stavu prostřednictvím umělé inteligence a automatizace, je příliš zjednodušené. Společnost je složitá a dynamická a její vývoj je ovlivněn mnoha faktory, včetně lidského chování, kultury a technologie. Rozhodování a učení se z chyb jsou klíčovou součástí lidského pokroku a rozvoje. Zcela eliminovat možnost chyb je možná nežádoucí a může vést k stagnaci. Celkově je důležité, aby technologický pokrok a nasazení umělé inteligence byly v souladu s hodnotami a potřebami společnosti a aby byly řešeny otázky etiky, bezpečnosti a spravedlnosti.


Komentování tohoto článku je vypnuto.